Jak się zapisać na prawo jazdy?

Przedstawiamy Wam jak w łatwy sposób zapisać się na kurs prawa jazdy do Szkoły Nauki Jazdy ADEPT:

 

nauka jazdy Kłodzko
1

Uzyskaj orzeczenie lekarskie.

Udaj się do lekarza uprawnionego do badania kierowców, który po przeprowadzeniu badania wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów i rozpoczęcia kursu na prawo jazdy.

Przykładowe placówki, w których zrobisz badania:

  • NZOZ INTERMED - ul. Łużycka 9, 57-300 Kłodzko (Ignacy Einhorn)
  • Przychodnia Rejonowa - Zespół Opieki Zdrowotnej ul. Wojska Polskiego 16, 57-300 Kłodzko (Jarosław Iżyk)
  • Samodzielna Praktyka Lekarska - ul. Kościuszki 12, 57-300 Kłodzko (Zofia Chrzanowska-Orzechowska)
nauka jazdy Kłodzko
2

Zrób fotografię do dokumentu prawa jazdy.

Zdjęcie twarzy przyszłego kierowcy (frontalne) musi być wykonane osobie na jednolitym i jasnym tle. Kolory powinny być odwzorowane w maksymalnie naturalny sposób. Wymiary zdjęcia to 35 mm x 45 mm.

Na fotografii wizerunek kierowcy musi zajmować około 70 do 80% powierzchni zdjęcia – od wierzchołka głowy do górnej części barków. Wizerunek osoby na zdjęciu powinien przedstawiać osobę bez nakrycia głowy z wyraźnie zarysowanymi oczami. Niedozwolone są również okulary z ciemnymi szkłami. Usta powinny być zamknięte, a twarz nieprzysłonięta włosami.

Osoby, które mają wady wzroku i noszą okulary z ciemnymi szkłami muszą dodatkowo dostarczyć orzeczenie o niepełnosprawności! Wówczas zdjęcie w okularach z ciemnymi szkłami jest dozwolone.

W przypadku nakryć głowy, jest odstępstwo dla osób, których zobowiązuje wyznanie religijne. W takim przypadku te osoby muszą dołączyć do dokumentów zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej.

szkoła nauki jazdy Kłodzko
3

Wyrób sobie numer PKK.

Kolejny krok to udanie się do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym przy ul. Okrzei 1. Wypełnij wniosek (pokój nr 13) i załącz orzeczenie lekarskie oraz fotografię. Wydział Komunikacji wyda Ci numer PKK. PKK to Profil Kandydata na Kierowcę. W każdym Starostwie powiatowym muszą udzielić Ci informacji jak wypełnić prosty wniosek. Nie bój się pytać, obowiązkiem osób pracujących w urzędzie jest udzielić Ci wszystkich potrzebnych informacji.

Pamiętaj! Udając się do urzędu musisz już mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie oraz fotografię. W przypadku osób niepełnoletnich do wniosku należy dołączyć oświadczenie rodzica lub opiekuna o zgodzie na uczestniczenie w kursie na prawo jazdy. Gdy osoba ubiegająca się o profil kandydata na kierowcę posiada prawo jazdy np. na ciągnik do wniosku należy dołączyć kserokopie danego prawa jazdy.

prawo jazdy Kłodzko
4

Zapisz się na kurs prawa jazdy

Wszystkie formalności już załatwione, więc teraz najważniejsza decyzja. Wybór szkoły nauki jazdy.

Przy wyborze szkoły jazdy zwróć uwagę na:

   • opinie innych kursantów
   • warunki płatności (np. możliwość płatności ratalnych) i cena
   • czas trwania kursu
   • infrastruktura (warunki dydaktyczne, pojazdy, plac manewrowy)
   • zdawalność

Zapraszam do Szkoły Nauki Jazdy ADEPT.

prawo jazdy Kłodzko

Chcesz dowiedzieć się więcej?

nauka jazdy Kłodzko
prawo jazdy Kłodzko
szkoła nauki jazdy Kłodzko

Please publish modules in offcanvas position.

Cookies menadżer