Jak się zapisać na prawo jazdy?

Przedstawiamy Wam jak w łatwy sposób zapisać się na kurs prawa jazdy do Szkoły Nauki Jazdy ADEPT:

 

nauka jazdy Kłodzko
1

Uzyskaj orzeczenie lekarskie.

Udaj się do lekarza uprawnionego do badania kierowców, który po przeprowadzeniu badania wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów i rozpoczęcia kursu na prawo jazdy.

Przykładowe placówki, w których zrobisz badania:

  • NZOZ INTERMED - ul. Łużycka 9, 57-300 Kłodzko (Ignacy Einhorn)
  • Przychodnia Rejonowa - Zespół Opieki Zdrowotnej ul. Wojska Polskiego 16, 57-300 Kłodzko (Jarosław Iżyk)
  • Samodzielna Praktyka Lekarska - ul. Kościuszki 12, 57-300 Kłodzko (Zofia Chrzanowska-Orzechowska)
nauka jazdy Kłodzko
2

Zrób fotografię do dokumentu prawa jazdy.

Zdjęcie twarzy przyszłego kierowcy (frontalne) musi być wykonane osobie na jednolitym i jasnym tle. Kolory powinny być odwzorowane w maksymalnie naturalny sposób. Wymiary zdjęcia to 35 mm x 45 mm.

Na fotografii wizerunek kierowcy musi zajmować około 70 do 80% powierzchni zdjęcia – od wierzchołka głowy do górnej części barków. Wizerunek osoby na zdjęciu powinien przedstawiać osobę bez nakrycia głowy z wyraźnie zarysowanymi oczami. Niedozwolone są również okulary z ciemnymi szkłami. Usta powinny być zamknięte, a twarz nieprzysłonięta włosami.

Osoby, które mają wady wzroku i noszą okulary z ciemnymi szkłami muszą dodatkowo dostarczyć orzeczenie o niepełnosprawności! Wówczas zdjęcie w okularach z ciemnymi szkłami jest dozwolone.

W przypadku nakryć głowy, jest odstępstwo dla osób, których zobowiązuje wyznanie religijne. W takim przypadku te osoby muszą dołączyć do dokumentów zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej.

szkoła nauki jazdy Kłodzko
3

Wyrób sobie numer PKK.

Kolejny krok to udanie się do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym przy ul. Okrzei 1. Wypełnij wniosek (pokój nr 13) i załącz orzeczenie lekarskie oraz fotografię. Wydział Komunikacji wyda Ci numer PKK. PKK to Profil Kandydata na Kierowcę. W każdym Starostwie powiatowym muszą udzielić Ci informacji jak wypełnić prosty wniosek. Nie bój się pytać, obowiązkiem osób pracujących w urzędzie jest udzielić Ci wszystkich potrzebnych informacji.

Pamiętaj! Udając się do urzędu musisz już mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie oraz fotografię. W przypadku osób niepełnoletnich do wniosku należy dołączyć oświadczenie rodzica lub opiekuna o zgodzie na uczestniczenie w kursie na prawo jazdy. Gdy osoba ubiegająca się o profil kandydata na kierowcę posiada prawo jazdy np. na ciągnik do wniosku należy dołączyć kserokopie danego prawa jazdy.

prawo jazdy Kłodzko
4

Zapisz się na kurs prawa jazdy

Wszystkie formalności już załatwione, więc teraz najważniejsza decyzja. Wybór szkoły nauki jazdy.

Przy wyborze szkoły jazdy zwróć uwagę na:

   • opinie innych kursantów
   • warunki płatności (np. możliwość płatności ratalnych) i cena
   • czas trwania kursu
   • infrastruktura (warunki dydaktyczne, pojazdy, plac manewrowy)
   • zdawalność

Zapraszam do Szkoły Nauki Jazdy ADEPT.

prawo jazdy Kłodzko

Chcesz dowiedzieć się więcej?

nauka jazdy Kłodzko
prawo jazdy Kłodzko
szkoła nauki jazdy Kłodzko

Please publish modules in offcanvas position.